אימון להגנה עצמית באמנויות לחימה – איבוקי – טכניקת קרטה לנשימה עמוקה פשוטה לאומנויות לחימה

אימון באומנויות לחימה, במקרה זה קראטה, ממשמע את הגוף והנפש להגיב אחרת ממה שהטבע התכוון. במהלך מפגש בהגנה עצמית, הנטייה הטבעית של הגוף היא תסמונת הילחם או ברח. פרץ אדרנלין גורם לגוף להגביר את הנשימה כדי לספק לשרירים חמצן נוסף לטיסה. הצד החיובי של חמצן נוסף בדם הוא כוח ומהירות מוגברים לפרק זמן קצר כדי לברוח.

החיסרון של רמות חמצן מוגברות נראה אם ​​נוצר קרב. יותר מדי חמצן בדם יכול לגרום לאדם להיות סחרחורת או אולי להתעלף. למידה ושמירה על שליטה בנשימה משפרת את כל רמות המיומנות של אומנויות הלחימה. אימון בטכניקות נשימה עמוקה יוצר את היכולת לשלוט בשאיפה ובנשיפה, מה שמקל על שמירה על נשימה נכונה בזמן מצב של הגנה עצמית. תרגילי נשימה נכונים מלמדים שליטה על אזור הבטן, ומחזקים את הסרעפת.

איבוקי נשימה

  • עמוד זקוף עם כפות הרגליים ברוחב הכתפיים, והזרועות תלויות רפויות בצדדים.
  • קח נשימה עמוקה פנימה דרך האף, הרם את הידיים למעלה ולרוחב החזה עד לגובה הכתפיים, תוך שמירה על הידיים פתוחות.
  • צלבו את הידיים, קמוצים את האגרופים והדקו את כל הגוף. הגדר לרגע את הנשימה בבטן התחתונה. מתח את שרירי הבטן.
  • יוצרים מהידיים אגרופים והורידו לאט את הידיים לצדדים.
  • חזור על התרגיל פעמיים נוספות.

נשימות איבוקי מלחיצות את הנשיפה דרך הפה, לא מהאף, בכוח תוך יצירת מתח בשרירי הבטן. כאשר נראה כאילו כל האוויר יצא מהריאות, הדק את שרירי הבטן עוד יותר ודחף יותר אוויר החוצה. נשימת איבוקי משמשת לשיקום הנשימה לאחר פעילות גופנית מאומצת. הוא משמש גם לשיקום הנשימה לאחר קבלת פגיעה בבטן או בסרעפת. כמו תמיד, התייעצו עם רופא לפני שמתחילים כל אימון גופני, אמנות לחימה או הגנה עצמית.

Self Defense