האימון המנטלי של ווינג צ'ון קונג פו

אחד הדברים העיקריים שאתה צריך לעשות בווינג צ'ון הוא להירגע. ללא הרפיה, אתה נמתח. אתה מתעייף מהר יותר, ואתה לא יכול לזוז מהר ככל שאתה צריך. ללא הרפיה, אתה תתקע ברגע, ובזמן שאתה נטוע שם, היריב שלך ידפוק אותך.

אותו הדבר ניתן לומר על כל המכשולים בחיים. כולנו היינו רוצים לעבור כל יום בצורה חלקה. עם זאת, הדבר אינו אפשרי. בשלב מסוים, תתמודד עם מכשול. הגדלים עשויים להשתנות, אבל הם תמיד יהיו שם. מכשולים הם חלק מהחיים. אחרי הכל, האמת הראשונה בבודהיזם היא, "החיים הם סבל".

מכשולים הם חלק מהחיים, אך אנשים רבים מצפים שהם לא יהיו. ואז, כשהם מתעמתים עם אחד, הם נתקעים עליו. "לא… לא! המכשול הזה לא אמור להיות כאן! אני אמור לעבור את היום שלי בלי בעיות!"

אותו דבר יכול לקרות במצב של הגנה עצמית. תאר לעצמך שאתה שוב נער, ואתה מתעמת עם בריון הכיתה. בדרך כלל אתה יכול ללכת, אבל הפעם אתה תקוע. הולך להיות קרב.

הבריון נע לכיוונך, ואתה זורק לו אגרוף ישר בפניו. נראה שזה ינחת, אבל היום זה יום טוב לרפלקסים שלו, והוא חוסם אותך. אתה חושב לעצמך, "לא! זה לא אפשרי! הוא לא היה צריך לחסום אותי! אני זה שלוקח שיעור אומנויות לחימה 5 פעמים בשבוע! יש לי רפלקסים טובים ממני! איך הוא יכול לחסום אותי ?"

ואתה יודע מה קורה איתך? בזמן שאתה מתעכב על העובדה שלא היה צריך לחסום אותך, הבריון דופק אותך באדמה.

זו הסיבה שאתה צריך להתאמן כדי להירגע ולהסתגל. אתה לא יכול להיתקע ברגע, או שאתה תהיה המום ותוכה. זה לא חייב להיות רק עימות פיזי. ייתכן שיש לך פרויקט בעבודה שאתה ועמיתיך לעבודה יכולים להשלים רק אם יש לך אספקה ​​של 50 ווידג'טים, אז אתה מתקשר לחנות ווידג'טים כדי לבצע הזמנה. הם אומרים, "אה, אלה בהזמנה חוזרת. כלומר, אתה יכול לקבל את מה שיש לנו במלאי, אבל זה רק 30."

מה אתה הולך לעשות? האם אתה הולך לשבת במשרד, להתלונן על כך שאתה לא יכול להשיג את הכמות שאתה צריך? או שאתה עומד להתמודד עם המציאות של המצב ולמצוא דרך לעקוף אותה?

להחזיק רק 30 ווידג'טים במקום 50 זה שווה ערך לבריון שחוסם את האגרוף שלך. זו מציאות, ואתה צריך לפעול במהירות כדי להתמודד איתה. Wing Chun מלמד אותך כיצד להסתגל בשבריר שנייה כאשר אתה מתמודד עם הכאוס של מצב הגנה עצמית. עם קצת תרגול והדרכה, אתה יכול ליישם את המיומנות הזו של הסתגלות לכל מכשול שהחיים יכולים להטיל עליך.

Self Defense