טיפים לאופנה: שמלות לנשים

זה הוגן לומר שרוב הנשים אוהבות אופנה וללבוש בגדים יפים. זה כנראה הוגן באותה מידה לומר, שרק מיעוט מהנשים בוחרות ללבוש שמלות כחלק מהלבוש שלהן. יש לכך סיבות רבות, אבל בעיקר זה נובע מחוסר ביטחון ביכולת שלהן לשאת אוויר סתמי וטבעי כשהן לובשות שמלות.

עם זאת, אין דבר יותר פשוט, או קל, ללבוש מאשר שמלה קז'ואל. כאן, נציע כמה עצות לגבי סוגי השמלות הקיימים כיום, בתקווה שעם הבנה קטנה ניתן לקבל הרבה ביטחון ושאולי עוד כמה נשים יתנסו עם הלבוש שלהן ויתחילו ללבוש שמלות בגזרה. ובטחון עצמי. אם רק אישה אחת משנה את דעתה ומחליטה להתנסות בשמלות, אז מאמר זה עשה את עבודתו כהלכה.

ישנם סגנונות שונים של לבוש, אותם ניתן להפריד לקטגוריות שונות בהתאם לגזרתן. ישנם סגנונות רבים של שמלה, החל משמלת הקז'ואל שניתן ללבוש כל יום, ועד השמלה הרשמית הנלבשת בדרך כלל רק באירועים מיוחדים. בקטגוריה האחרונה הזו נמצאת השמלה, שהתפרסמה בזכות אגדות שונות, כמו סינדרלה ורפונזל – ונערות רבות מבלות את ילדותן בחלומות על ההזדמנות שבה יוכלו סוף סוף ללבוש שמלה בעצמן.

בבגרות, ישנן הזדמנויות רבות ללבוש שמלה כזו, הבולטים ביותר הם ריקוד ארוחת ערב של סוף בית הספר, טקסי סיום, ובעיקר חתונות. השמלה בסגנון השמלה היא ללא ספק סגנון השמלה הנשי ביותר, המחמיאה לדמות בצורה מושכת, ובכל זאת, לא חושפנית מדי. למרות שהן לא 'סקסיות' במובן שעשויה להיות שמלה שחורה קטנה, הן בכל זאת מושכות ביותר.

מעבר לשמלה, ישנם סגנונות שונים של שמלת קז'ואל, כמו שמלת המיני, שמלת הנדן, שמלת המשמרת, שמלת הסוודר… עד כדי כך, למעשה, שלנשים יש בחירה. ובהתחשב במגוון המדהים של שמלות שניתן למצוא, אין ספק שיש גזרה/סגנון שיתאים אפילו למפגיני השמלות הנלהבים ביותר! שמלות יכולות להצהיר לעולם על סוג האדם שאתה, ואומר 'אני בטוח בעצמי, שיקי ובטוח במי שאני' – שום פריט לבוש אחר לא יכול להתהדר במוניטין כזה, למעט אולי, של עקב הסטילטו.

למדינות שונות יש מסורות שונות בכל הנוגע ללבישת שמלות, ואכן, אפילו בבריטניה, עד לתנועת הנשים של שנות ה-60, זה היה כמעט בלתי נשמע שנשים לובשות מכנסיים!

Womens