טכניקות הגנה עצמית לקרבות רחוב

טכניקות הגנה עצמית יכולות לקחת שנים רבות לתרגל. לאחר שלמדתי אומנויות לחימה מסורתיות במשך שנים רבות, למדתי כמה טכניקות מדהימות. אבל באילו טכניקות הגנה עצמית אשתמש במלחמת רחוב?

יש טענה שלדעת מהלכים כלשהם עדיף על כלום אם מתמודדים עם תוקף. עם זאת, במקום לבזבז שנים באימונים ובתרגול, אפשר להרים כמה דרכים מאוד ישירות ופשוטות להתמודד עם מפגש אלים. אני קורא לזה מהלכי הגנה עצמית ברחוב. חלקם אפילו יקראו להם מהלכי לחימה מלוכלכים!

אימון באומנות לחימה כמו אייקידו או ג'ודו הוא דבר פנטסטי לעשות ואם יש מועדון באזור שלך אני ממליץ לך לעשות זאת. לחלופין, קראטה או מערכת מודרנית יותר כמו Choi Kwang Do עשויה להיות הטובה ביותר עבורך. אני ממליץ לך לבקר בכל המועדונים המקומיים, לדבר עם המדריכים ולצפות בכמה שיעורים כדי לראות מה עשוי להיות הטוב ביותר עבורך באופן אישי. אבל האם אומנויות הלחימה האלה באמת יעבדו בקרב רחוב?

הגנה עצמית אמיתית מתחילה במודעות. אתה צריך להיות מודע כל הזמן היכן אתה נמצא, מה קורה סביבך ואיזה מצבים עלולים להיווצר. זה לא אומר שאתה צריך לחיות בפחד ובבהלה! זה פשוט להיות הגיוני ולדעת מה קורה. לדוגמה, האם זה יהיה הגיוני שאישה בעצמה תיסע לחלק בעיר שהיא לא הכירה ותארגן לפגוש מישהו שפגשה רק פעם אחת בעבר בבר? מבחינתי זה ידרוש מצב מאוד גבוה של מודעות!

תאר לעצמך שאתה מחנה את המכונית שלך מאוחר בלילה ברחוב חשוך. אתה רואה קיצור דרך וסמטה שאתה חושב שיוביל אותך לאן שאתה רוצה ללכת? שוב, יידרש מצב גבוה מאוד של מודעות אם תרצו להסתכן במצב זה.

הידיעה כיצד אתה מגיב תחת לחץ או איום פוטנציאלי באלימות היא מרכיב מרכזי נוסף של הגנה עצמית אמיתית. למרבה המזל, רובנו נתמודד עם מצבים כאלה לעיתים רחוקות מאוד. אבל כשאנחנו עושים את זה אנחנו צריכים להבין איך הגוף שלנו יגיב ואיך אנחנו יכולים לשמור על שליטה כדי להתמודד עם כל מה שקורה.

אם לא יישאר דרך פעולה אחרת מלבד להילחם כדי להגן על עצמנו, עדיף להשתמש בטכניקות הגנה עצמית פשוטות וישירות. בעיטות גבוהות מהודרות ופריחת אומנויות לחימה מיועדות רק לסרטים! לדוגמה, מכה מסיחה בפנים תקנה לך זמן לברוח או לנקוט בפעולה אחרת. להילחם תמיד צריך להיות המוצא האחרון והדיבור תמיד קודם. אבל במצבים מסוימים – במיוחד כאשר מעורבים אלכוהול או סמים אחרים – פעולה פיזית עשויה להיות התשובה היחידה להגנה עצמית.

Self Defense