מדוע הצטרפות למועדוני סילאט תעזור לך ללמוד טקטיקות נהדרות להגנה עצמית

סוג הפופולריות וההכרה שצורת האמנות סילאט קיבלה מכל רחבי העולם היא מדהימה. מדריכי סילאט וגורואים מקימים מועדוני סילאט ובתי ספר להכשרה להכרות עם צורת אומנות לחימה זו. אנשים גם קיבלו את צורת האמנות המלאית הזו והראו עניין רב ללמוד אותה עוד יותר. הקמת פדרציית Pencak Silat של הממלכה המאוחדת, Pencak Silat Bongkot מצרפת ופדרציה Silat של בריטניה הן עדות מצוינת לצמיחה והתרחבות של Silat באזורים שונים של העולם. סילאט עולה כצורת אמנות נהדרת להגנה עצמית והגנה.

שנים רבות אחורה, הכניסה לבית ספר להכשרה בסילאט הייתה בין המשימות הקשות ביותר, מכיוון שהגורואים או המהגורים נהגו לבחור את התלמידים שלהם בעצמם. ערכי מוסר גבוהים ורצון עז ללמוד סילאט היו שתי תכונות, שגורואים של סילאט הציגו את תלמידיהם ברשימה קצרה. אבל היום, הזמן השתנה וכך גם תהליך הבחירה.

כעת, כל מה שאתה צריך כדי ללמוד סילאט הוא הרצון שלך. אם אתה רוצה לשלוט בצורת האמנות הזו, הצטרף למועדוני Silat הזמינים הקרובים לביתך ולמד משהו מדהים ומשמעותי לחלוטין.

כאשר תצטרף למועדון סילאט תלמד כמה מהמהלכים והטקטיקות הבאות של סילאט.

  • Elakkan או הימנעות מתנועות טכניקה
  • טנגקיסאן או טכניקת חסימה
  • טאנגקאפן או טכניקת תפיסה
  • עמוך או השתוללות בשקידה ראויה
  • מערכת נשק כגון מגל, חרב, חבק, קריס או פגיון גלי קצר, חבל, מקל הליכה עשוי מעץ קשה, פגיון עם קצה חיתוך ישר וטריסולה.

תכנית הלימודים עשויה להשתנות במועדונים או בתי ספר שונים, אך רובה בהחלט יכלול את אלו שהוזכרו לעיל. בשל נושאים אלה, בשנת 2002 ממשלת מלזיה פעלה בעניין זה על ידי מינתה של ה-Grandmaster Anuar Abdul Wahab לחקור ולפתח תכנית לימודים של סילאט שניתן להשתמש בה ביסודיות לכל מועדוני הסילאט הידועים בשם Seni Silat Malaysia.

תכנית לימודים זו נוצרה על בסיס האמנות המסורתית של חצי האי המלאי המקורי של סילאט, שלא ייבאה, שילבה, העתקה או אפילו התערבבה עם אמנות לחימה אחרת או תנועות סילאט פנקאק. תנועות הסילאט מבוססות על תנועות בני אדם לפי מידותיהם הגיאומטריות. ב-4 בדצמבר 2006, ממשלת מלזיה הכירה בסילאט כאמנות ההגנה העצמית הרשמית של מלזיה והייתה בעיתון ב-Akta Warisan Negara (חוק המורשת הלאומית).

תכנית הלימודים משתמשת גם בשיעורי הסילאט המסורתיים הבסיסיים כגון הבונגה סמבה (עמודי התווך של תנועות הסילאט) ו-Tapak Empat (האמנות לשלוט בטבעת) על מנת להפיק שבעה שיעורים בסילאט שהם הבונגה (תנוחת עמדות סילאט), jurus (אמנות התקפה והגנה), בלבאט (אימון צללים), טפאק (דפוס צעד), בואה פוקול (הגנה עצמית), טמפור סני (אמנות לחימה) וטמפור בלה דירי (קרב הגנה עצמית).

הסטנדרטיזציה של מערכת סילט נותנת את ההזדמנות לכל מועדוני סילאט לא רק במלזיה אלא גם ברמה הבינלאומית לממש וליישם את תכנית הלימודים ללא כל ספק במקוריות שלה. מאמני סילאט בינלאומיים רבים מצרפת, אוסטריה, שוויץ ובריטניה משתמשים במערכת זו למרכז האימונים שלהם בשל השיטתיות של דירוג רמה מרמת מתחילים ועד מומחים.

לימוד צורת האמנות הזו תהיה בוודאי אחת החוויות הגדולות בחייך.

Self Defense