נשים ו-BJJ – קומבו טוב להגנה עצמית?

בעקבות דיון סוער על איזו אומנות לחימה תתאים ביותר לנשים ולהגנה העצמית שלהן, החלטנו לחבר מאמר כדי לקוות לעורר דיון ולשמוע משוב על מחשבותיכם. עבור נשים זה לא אם אתה צריך ללמוד טקטיקות הגנה עצמית, אלא מתי. כולנו שמענו ובתקווה שמנו לב לעצות של פקידים העוסקים בפשע מסוג זה; שים לב למצב הנוכחי שאתה מכניס את עצמך אליו, היה מודע לסובבים אותך, הימנע מאזורים מסוימים בלילה, הישאר בתוך קבוצות גדולות של אנשים סביבך, או עדיף להישאר עם החברים שלך. הבטיחות שלך מתחילה בהצעות אלו.

בואו נסקור את הכלים הזמינים, אך ידועים שיש להם בעיות; אקדח הלם הוא מכשיר כף יד המופעל על ידי סוללה שישלח זרם חשמלי לתוך תוקף, טייזר יכול לשלוח חוטים מחושמלים להשתתק ממרחק. כלים אלו יעילים בכך שהשימוש בהם יעזור לך לברוח מהתוקף. זכור, החוקים שונים במדינות שונות. תרסיס פלפל אירוסול נחשב לאחד מכלי ההגנה העצמית היעילים ביותר לנשים. סביר להניח שזה יעצור, או לפחות ירתיע, תוקף בגלל העיוורון, השיעול והחנק. הדבר שמפריע להרבה נשים בעניין הזה הוא שאתה צריך להיות מאוד קרוב לתוקף, ואם זה הייתי אני הייתי רוצה לשים כמה שיותר מרחק ביני לבין התוקף. כלים אחרים כוללים את המשכנע או קובוטן להכות, וסכינים, מפתחות או שריקות. שוב, כדי להצליח, אתה חייב להיות קרוב לתוקף. אישה יכולה בקלות להתגבר במצב כזה. כולנו שמענו הרבה על רובים לאחרונה. אני חושב שאתה יכול להחליט בעצמך על ההצעה הזו. אני לא מתכוון לגעת בזכויות הנשק עם מוט של 10 רגל.

אוקיי, עכשיו אנחנו בעניין העיקרי של המאמר הזה; נשים וג'יו-ג'יטסו ברזילאי ואם זו תהיה דרך יעילה להגן על עצמך. ג'יו-ג'יטסו ברזילאי הוא סוג של אומנויות לחימה שניתן להשתמש בה בקלות להגנה עצמית. זה יכול להימצא גם כאחד מיני סגנונות רבים בספורט של ממ. בשלב זה אתה בטח חושב, זה ספורט של גברים, לא, לא ממש. הסיבה שאתה חושב שזה בגלל שהנשים שהן חלק מהספורט הזה אינן מוכרות כמו גברים, אבל למטה יש ביוגרפיות קצרות של שתי נשים שהן מתחרות אלופות בספורט. יש הרבה דיסציפלינות ממ, לכן זה נקרא אומנויות לחימה מעורבות. בתוך הג'יו-ג'יטסו בלבד, ישנן טקטיקות הגנה רבות שאתה יכול להיות מיומן בהן מאוד על ידי מעבר אל bjj הדרכה, על ידי נטילת שיעורים פרטיים ממדריך מוסמך, או באמצעות השתתפות בסמינרים.

ראשית, תבנה ביטחון עצמי, הערכה עצמית וגוף בריא יותר. אם אי פעם תתמודד פנים אל פנים עם מצב כמו מה שסקרנו, אתה הולך לרצות שהתכונות האלה יהיו טבועות בך. טכניקות מסוימות שהן חלק מהג'יו-ג'יטסו הברזילאי מושלמות לנשים המחפשות טכניקות הגנה עצמית. אם את אישה קטנה בלי הרבה כוח, הזמן שלוקח ללמוד ולתרגל את הטכניקות הללו יבנה גם את החוזק הפיזי וגם הנפשי שתצטרך כדי לגבור על תוקף. הזמן והמאמץ יושקעו היטב, תאמין לי.

שתי הנשים למטה התחרו ברמות הגבוהות ביותר, זכו באליפויות והחזירו הרבה ל- bjj קהילה.

הילרי וויליאמס היא מארקנסו. היא במשקל בינוני ב bjj שזה איפשהו בסביבות 150 פאונד. היא נולדה באוקטובר 1988, ומתחרה מטבעה. היא תמיד עסקה בספורט בצורה כזו או אחרת, מכדורעף ועד כדורגל, ומכדור סופט ועד גולף. היא תמיד הייתה פעילה, ובמהלך עונת הספורט הרגיל שלה, המטרה שלה הייתה להישאר בכושר כדי שתהיה מוכנה לתחילת העונה הבאה. אז היא החליטה שאימונים בג'יו-ג'יטסו ברזילאי עם שני מאמנים מנוסים יהיו הבחירה הטובה ביותר עבורה. היא הייתה בת שמונה עשרה ואהבה את הניסיון הראשון שלה עם bjj. שוב, עם רוח תחרותית כזו, היא התחילה להתחרות בטורנירים מקומיים עם הבנות האחרות, ופעם בכמה זמן יצאה לתחרות עם גברים. תמיד רצתה להתאמן עם הטובים ביותר, היא חיפשה ברחבי ארה"ב כדי לקבל כמה שיותר אימונים, ולבסוף הלכה למקור של bjj, ברזיל. היא התחילה לזכות במקום הראשון ברבות מהתחרויות שלה; לאחר מכן היא זכתה לחגורה החומה שלה, החגורה הצבעונית בעלת הדירוג הגבוה ביותר, אשר אז הכשירה אותה (רשמית) ללמד תלמידים בדרג נמוך יותר. הילרי הוסיפה לזכתה בחגורה השחורה שלה בשנת 2010, ולאחר מכן זכתה באליפות העולם בשילוב חגורת החגורה השחורה לנשים. הילרי לומדת כעת באוניברסיטת ארקנסו, משלבת את לימודיה עם אימונים, ומפנה זמן לקיקבוקסינג. להילרי יש אתר שבו אתה יכול לשאול שאלות על הגנה עצמית, bjj, בית ספר לרפואה, סוסים, אימוץ גורים, היא עושה הכל.

קירה גרייסי נולדה ב-29 במאי 1985 בריו דה ז'נרו, ברזיל. סגנונות הלחימה העיקריים שלה הם ג'יו-ג'יטסו ברזילאי, ג'ודו והיאבקות. היא חגורה שחורה מדרגה 2, החגורה הנפוצה הגבוהה ביותר בתוכה bjj ומייצג רמה מומחית של מיומנויות טכניות ומעשיות. כעת היא מדריכה. קירה מתאמנת כרגע לקראת הופעת הבכורה שלה ב ממ. היא גם נכנסה לעולם האופנה עם יצירות אופנתיות משלה של בגדים שעוצבו כולם עם ממ נושא. אחת המטרות שלה היא להפוך להשראה לנערות צעירות ללכת בעקבותיה. היא מנהלת מחנה רק עבור בנות שבו היא מאמנת אותן במגוון טכניקות הכלולות ב ממ במיוחד ג'יו-ג'יטסו ברזילאי. קירה גרייסי היא חברה במשפחת גרייסי הנודעת, כן זו שיצרה את הג'יו-ג'יטסו שלנו. אתה יכול למצוא קישורים באתר שלה לאתרים רבים אחרים שבהם היא הופיעה.

Self Defense