שימוש במחזיק מפתחות קובוטן להגנה עצמית כמודל לשימוש בפריטים יומיומיים להגנה עצמית

אחד המרכיבים המרכזיים שמפרידים בין שיטות ההגנה העצמית של הנינג'ה, כולל חקר כלי נשק כמו קובוטן מחזיק מפתחות להגנה עצמית, מגישות רבות אחרות לאימון הגנה עצמית הוא המושג "חשיבה אסטרטגית". ואחת הדרכים שהלך הרוח החשוב הזה בא לידי ביטוי היא דרך היכולת לראות דרך ה"צורה" למה באמת קורה.

במקרה של אימוני נשק, שואף הנינג'ה פועל לראות כל נשק מסוים, לא כנשק ספציפי מוגבל לצורה ותפקוד מסוימים, אלא כנשק מסוים. דֶגֶם לשימוש בכל נשק או חפץ אחר בעל צורה וגודל דומים. דוגמה לכך יכולה להיות לראות סכין, לא רק כסכין, אלא כחרב עם להב קצר במיוחד. או "לראות" מקל או נשק מקל קצר כחרב ללא חוד. כמובן שהדברים האלה הם מה שהם, אבל ה"ראייה" החלופית שלו מאפשרת ללוחם הנינג'ה להרחיב את הידע והאפשרויות שלו, ולהפעיל את הנשק בדרכים שמבלבלות ומפתיעות את התוקף שלהם. זה גם מרחיב מאוד את מספר הטכניקות והאפשרויות העומדות לרשות הנינג'ה.

בסמינר האחרון שלימדתי, תוך התמקדות בשימוש ב- קובוטן מחזיק מפתחות להגנה עצמית, התלמידים יכלו לראות ממקור ראשון איך אסטרטגיה זו פועלת בעולם האמיתי. לאחר לימוד כמה טכניקות בסיסיות עם בפועל קובוטן נשק, לתלמידים שלי הראו מגוון של פריטים כל יום שיכולים לשמש כתחליף לנשק ה"רשמי" בפועל.

סטודנטים גילו שפריטים נפוצים כל כך שקל למצוא כמו:

1. שליטים…

2. עטים…

3. סמנים…

4. נרתיקים לשפתונים…

ואפילו חלקים מכלי נשק אחרים כמו…

5. פומל סכין…

6. אחיזת אקדח, ו…

7. משקל של קוסארי-פונדו 'נשק שרשרת'

אפשר להכניס את כולם לשירות באותם דרכים כמו הנשק הקטן שהם למדו להשתמש בו.

התפיסה הזו של ראיית "האוניברסליות של הטכניקה והיישום" היא שמעניקה למתרגל הנינג'ה יכולות קסומות לכאורה, לא רק בעת שימוש בנשק כמו קובוטן, אבל בכל התחומים, זה גורם להם לעמוד בנפרד מהטקטיקות, הטכניקות והאסטרטגיות המקובלות בשימוש על ידי רוב הלוחמים, אמני הלחימה ותלמידי ההגנה העצמית.

Self Defense