שימוש ב-Hanbo להגנה עצמית מעשית – נשק לאמנויות לחימה – ה-Hanbo

מה ההאנבו בחייך?

זו שאלה פשוטה שהמשתמש בנשק אומנויות לחימה צריך לשאול לגבי כל נשק שהוא מרים כדי להתאמן איתו. כיצד המיומנות הזו עוזרת להם בחייהם? לגבי כלי נשק מסוימים, יש לנו סקרנות ועניין המבוססים על הנשק עצמו. עם זאת, יכול להיות גם קשר עמוק יותר – נשק זה יכול להיות תרגול להגנה עצמית אמיתית.

ה-hanbo, מקל של שלושה רגל שדנתי בהיסטוריה שלו באחד מהמאמרים האחרים שלי, הוא דוגמה מצוינת. בשדות הקרב של יפן הפיאודלית, זה היה נשק מקרי, משהו ששימש אותו בקושי. עבורנו היום, זה כנראה אחד מכלי הנשק הכי חשובים שאנחנו יכולים להשתמש בו! אילו פריטים סביבנו דמויי מקל ואורכם כשלושה מטרים?

מטריה

מקל הליכה או מקל הליכה

מגרד קרח בעל ידית ארוכה ברכב

מגב

מקל ביער

חתיכת ברזל

צינור פוסטר

חרב לא שלופה, או חרב בתיק (לאומני הלחימה)

הרבה דברים אחרים, הרשימה עוד ועוד.

ניתן להשתמש בכל אחד מהפריטים שלמעלה בדרכים רבות אם לא בכולן כמו בהאנבו. לחלקם אולי אפילו שימושים נוספים, כמו מגרד הקרח או המגב, שלשניהם יש דברים אחרים המחוברים לקצה המקל שיכולים לשמש גם כדי להכניע תוקף. הסתכלו סביב הבית שלכם, מקום העבודה שלכם, החנויות בהן אתם קונים. אם הייתם מותקפים עכשיו, היו הרבה חפצים דמויי האנבו מסביבכם. נסה זאת עם כל נשק שאתה לומד – הסתכל מסביב ומצא דברים שהם כמו הנשק הזה. איך הם זהים? איך הם שונים? מה אתה יכול לעשות עם אחד שאתה לא יכול עם השני?

ה-hanbo מייצג צורה מאוד פשוטה ונוכחת עבורנו, האובייקט הקצר דמוי המקל. כל הדברים האלה נגמרו. אפילו עיתון או מגזין מגולגלים יכולים לשמש באופן דומה להפעלת חנק או מכת דקירה. ההצעה שלי – נסה את ה-hanbo היום. קבל אחד והתחיל להתאמן איתו, תרגיש את זה, והמשיכו לחפש בעולם שמחוץ לרצפת האימונים אחר חפצי 'hanbo'.

Self Defense