8 שאלות נפוצות על אימון הגנה עצמית

למרבה הצער, הזמנים הם כאלה שהחברה שלנו אינה בטוחה יותר; יותר לנשים. לפני כמה שנים, נשים יכלו לצאת לרחובות בלילות מבלי לחשוש מתקיפה. אבל בימים אלה, הפעילות הפלילית נמצאת במגמת עלייה שכל אישה אימצה את העובדה שהיא צריכה ללמוד להגן על עצמה במצבים לא קשים.

לנשים מגיע כבוד והגנה

נשים אינן גורמות, מברכות או צריכות לארב להן. כל אדם מפעיל מדי פעם חשיבה מוטעית לגבי התנהלות ביטחונית, אך זה לא הופך אותו לאחראי על התקיפה. התוקפים אחראים על ההתקפות שלהם ועל ניצול הפראות שלהם כדי להציף, לשלוט ולטפל באדם אחר. לא משנה מה בחירתה של נשים בנסיבות נתונות, איזו פעילות שהיא עושה או לא נוקטת, זו לא אשמתן. יש להתייחס לבחירה שלהם לשרוד בצורה האידיאלית ביותר שהם יכולים. שיעורים אלה אינם אמורים לשמש כפסק דין נגד נפגע/ניצול. תוכניות טובות אינן "אומרות" לאדם מה היא "צריכה" או "לא צריכה" לעשות. פרויקט צריך להציע אפשרויות ושיטות להתמודדות עם נסיבות מסובכות. מערכת עשויה להעלות את מה שבדרך כלל עובד הכי טוב, ככלל; אולם כל נסיבות היא יחידה במינה ומסקנה נחרצת תלויה בפרט.

מהי הגנה עצמית לנשים?

אימונים מסוג זה; בין אם זה לגבר או לאישה זה לא כל כך שונה. זה הכל על שיפור מיומנויות מסוימות כמו מודעות, עימות, טכניקות פיזיות ועוד כמה. מיומנויות אלו עוזרות לאנשים לברוח, להתנגד או להתנגד לכל התקפות. זה לא קשור רק לאימון גופני.

האם זה עובד?

ובכן, כמובן, זה כן! תוכניות מסוג זה עוזרות לאנשים לברר את הסכנה העומדת בפניהם, להעריך מחדש ולנקוט באמצעי אבטחה.

האם זה מספק הגנה מובטחת?

לא, אין ערובות בחיים. אימונים אלו לא יבטיחו את הבטיחות שלך, אבל הם ילמדו אותך להיות מוכנים יותר להתמודד עם כל מצב מסוכן.

האם יש איזשהו תקן לאימונים מסוג זה?

לא, כל אימון שונה מהאחר. ישנם מספר פורמטים ושיטות מעורבים אשר תלויים ביכולת של אנשים ללמוד זאת.

שזה טוב? האם זה מדריכים או מדריכים?

זה תלוי עם מי אתה מרגיש בנוח. אם את אישה, את תרגישי יותר נוח להתאמן תחת מאמנת אישה מכיוון שאת יכולה להסתכל עליה כמודל לחיקוי. מצד שני, לגברים יהיה יותר נוח תחת מדריכים גברים.

האם ייקח שנים ללמוד את הקורסים האלה?

לא. ישנם מספר סוגים של קורסים, קצרים וארוכים. זה לא אומנויות לחימה שאתה צריך לשלוט במשך שנים. כמה שיעורים יספיקו רק כדי לאמן אותך להגן על עצמך.

איך בוחרים כיתה?

כל אחד יכול להשתמש בגימיקים שיווקיים על ידי פרסום מכון ההכשרה שלו כ"טוב ביותר" או "הצלחה מובטחת", אך עליך להימנע מלפול להנחות שווא שכאלו. מחקר מספיק כדי להבטיח שתמצא מכון הדרכה שהוא באמת טוב.

האם יש צורך להיות פיזית בשביל לקחת את השיעורים האלה?

אתה לא צריך להיות בכושר גופני או להיות ספורטאי כדי לקחת את הקורסים האלה. קורס טוב צריך להתאים לכל הגילאים ללא קשר למבנה הפיזי שלהם.

Self Defense